TR | EN
Genel Bilgi

 

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık bölümü, 1984 yılında Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. 1993 yılında, Anadolu Üniversitesinden ayrılan bölüm, günümüzde Osmangazi Üniversitesi bünyesinde mimarlık eğitimi vermeye devam etmektedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünü kazanan öğrencilerimiz 4 yıllık lisans eğitimi alırlar. İlk seneden itibaren, tasarım ve teknik anlamda gerekli altyapıyı oluşturabilmek adına teorik ve pratik uygulamalar paralel olarak yürütülür. Öğrencilerin proje üretme deneyimini kazandığı stüdyoların yanı sıra, ileride uzmanlaşmak isteyecekleri alana ait, farklı anabilim dallarından seçmeli dersleri de alarak, eğitim süreçlerini en verimli şekilde tamamlamaları hedeflenmektedir.

Mimarlık Bölümü ana kampüsten ayrı olarak Bademlik Kampüsü’nde eğitim vermektedir. Yerleşke, şehir merkezine yakın bir mesafede konumlanmaktadır. Bademlik kampüsünde yer alan Mimarlık Bölümü binası mimarlık öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş olup, diğer bölümlerden farklı bir yapılanmaya sahiptir. Mimarlık Bölümünde verilen eğitim hem teknik bilgiye hem de tasarım bilgisine dayanmaktadır. Bölümün amacı, öğrencilerine 4 yıl boyunca kaliteli ve çağın gereklerine uygun bir eğitim ortamı sunmak, ayrıca özgün tasarımlar yapabilen, çağdaş mimarlar yetiştirmektir.

Prof. Dr. Ayşen ÇELEN ÖZTÜRK bölümümüzü tanıtıyor.

Mezunlarımızdan Furkan ATILGAN  bölümümüzü tanıtıyor.